Rowerem przez pogranicze

radbike1

Jeśli chcesz spędzić urlop aktywnie, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję...

Góry Stołowe i Orlickie jako „STREFA AKTYWNEJ TURYSTYKI" oferuje liczne trasy rowerowe. Rowerzyści mogą skorzystać z sieci tras turystycznych z oznaczeniem w terenie, dopełnione panelami informacyjnymi oraz z tras nie znakowanych znajdujących się na terenie Dusznik Zdroju i okolic. W Czeskiej części Gór Stołowych roi się od tzw. „cyklotras" dla rowerów górskich jak i trekkingowych. Kilka nowo otwartych przejść granicznych umożliwi organizację jednio- dniowych wypraw. Dla turystów chcących podziwiać piękno przyrody i przemierzających trasy rowerowe czekają niezapomniane chwile spędzone wśród magicznych miejsc i atrakcji turystycznych, które można zwiedzić pokonując te trasy.

Na rowerze do Błędnych Skał

Z okolic Dusznik wiele osób chętnie organizuje wycieczkę rowerową do labiryntu Błędnych Skał. Do jednego z najbardziej atrakcyjnych rejonów w Górach Stołowych. Po pieszym przejściu labiryntu Błędnych Skał (rowery pozostawiamy na parkingu). W drodze powrotnej możemy zwiedzić Fort Karola i zobaczyć niesamowity widok na całą panoramę Szczelińca Wielkiego i Małego. Przebieg trasy: Łężyce - Lisia przełęcz- droga stu zakrętów w kierunku Kudowy - Błędne skały - Lisia przełęcz - Fort Karola - Łężyce. Trasa rowerowa Ostra Góra

Trasa na rozgrzewkę z Łężyc szosą "Stu Zakrętów" w kierunku Radkowa do rozjazdu z Pasterką. Na rozjeździe kierujemy się w lewo do Pasterki krętą i wąską drogą. Po wjeździe do Pasterki jedziemy w dół przez urokliwą wieś aż do schroniska PTTK i dalej do krzyżówki ze szlakiem zielonym. Zielonym szlakiem wjeżdżamy na szczyt pastwiska skąd roztacza się piękny widok na Szczeliniec, a następnie zagłębiamy się w las, gdzie zjeżdżamy w dół kamienistą ścieżką aż do przejścia granicznego w Ostrej Górze. Z Ostrej Góry jedziemy zniszczoną szosą asfaltową w lewo łukami pod górę, a przed samym Karłowem chwilowo w dół aż do "Szosy 100 zakrętów", którą kierujemy się do Łężyc.

Trasa rowerowa im. Tomáša G. Masaryka

Międzynarodowa trasa rowerowa wyznaczona w 2004 roku. Nadano jej imię pierwszego prezydenta Czech. Przebywał on w 1903r. w pobliskim Hronowie, skąd chętnie urządzał sobie piesze i rowerowe wycieczki, odwiedzając wioski oraz miasteczka u podnóża Gór Stołowych. Trasa łączy dwie przygraniczne gminy: Náchod i Kudowę. Łączna długość trasy po stronie Polskiej to około 18 km. Ma ona następujący przebieg: przejście graniczne Żd'árky / Pstrążna - Pstrążna (Skansen) - Rozdroże pod Lelkową - Jakubowice - Kudowa Zdrój - Czermna (Kaplica Czaszek) - Słone - przejście graniczne Kudowa Słone / Náchod. Proponujemy Państwu wycieczkę rowerową śladami wielkiego męża stanu, będzie także okazja na spróbowanie wód mineralnych, z których słynie uzdrowisko Kudowa Zdrój oraz zwiedzenie atrakcji turystycznych tego miasta.

Międzynarodowa Trasa Ściany

Trasa rozpoczyna i kończy swój bieg w Policach n/Metują tworząc pętlę prowadząca zarówno przez teren Polski jak i Czech. W ewidencji dróg rowerowych Republiki Czeskiej nadano trasie nr 4000 i oznakowano kolorem czerwonym, biegnie przez centrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Na terenie Polski prowadzi po drogach o małym natężeniu ruchu samochodowego, w okolicach których napotkamy liczne miejsca widokowe. Cała trasa liczy 56 km długości, w tym po polskiej stronie 19 km. W Polsce biegnie przez przejście graniczne Bożanov / Radków - Radków - Karłów - przejście graniczne Ostra Góra / Machovská Lhota. Proponowany przebieg trasy: Łężyce - Lisia Przełęcz - Karłów - Karłówek- przejście graniczne Bożanov / Radków -Radków - Filary Skalne - Karłów - Łężyce.

Międzynarodowa Trasa Góry Stołowe

Oznakowana w terenie kolorem niebieskim tworzy pętlę biegnącą po granicy otuliny Parku. Jest to trasa międzynarodowa - prowadzi przez teren Polski oraz Czech. Całkowita długość trasy po obu stronach granicy wynosi 126 km. Na terenie Polski trasa posiada następujący przebieg: przejście graniczne Tłumaczów - Gajów - Radków - Ratno Dolne - Wambierzyce - Studzienna - Chocieszów - Wolany - Polanica Zdrój - Szczytna - Duszniki Zdrój- Słoszów - Kulin - Gołaczów - Dańczów - Kudowa Zdrój - przejście graniczne Czermna / Malá Čermná. Łączna długość trasy po stronie Polskiej to około 65 km.

Trasy w Parku Narodowym Gór Stołowych

Turyści preferujący jazdę na rowerze, skorzystać mogą z wytyczonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie, tras rowerowych. Trasy te wyznaczone zostały w sposób umożliwiający dotarcie na rowerze do najciekawszych fragmentów Gór Stołowych.

WYPOŻYCZYSZ ROWER W GRANADZIE ZA 10 ZŁ/ DZIEŃ, DLA DZIECI RÓWNIEŻ

 

Wypełnij formularz i wyślij do nas zapytanie o wolne miejsca Zapytaj o dostępność