Siła z gór

Nie interesują Cię muzea, zamki i historia tego terenu? Sprawdź inną formę spędzenia wakacji


hiking2

SPŁYWY PONTONOWE

Spływy pontonowe są bardzo bezpieczną formą rekreacji i dzięki temu dostępne dla każdego. To doskonała forma spędzenia czasu wolnego i jedna z największych atrakcji turystycznych, biorąc pod uwagę specyfikę sportu. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku, w Sudetach proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych rejonu w naszym kraju, odcinka na tyle wyjątkowego iż doceniło to już wiele osób. Tym samym zasługuje On na miano największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej - Przełom Bardzki - Cud Sudetów. Spływ tym odcinkiem jest wyprawą pięcioma meandrami, wśród skał wysokich na kilkadziesiąt metrów, lasów schodzących do samej rzeki i między łąkami tak kolorowymi i pachnącymi, że aż zapiera dech w piersi.

Trasa Nysa Kłodzka-Przełom Bardzki jest proponowana dla rodzin z dziećmi, dla osób starszych ale też ludzi szukających spokoju i relaksu.

  • Cena za bilet dla jednej osoby normalny 40,- 
  • Cena za bilet dla jednej osoby ulgowy 35,-

(cena obejmuje: miejsce w pontonie, pagaj, kamizelkę, transfer z Barda do Młynowa, cena przy minimum 3 osobach, maksymalnie czworo dzieci na pontonie 6 osobowym. Spływ trwa ok 3 godz.)Bilety ulgowe przysługują dla dzieci do 15 roku oraz emerytom i rencistom. Dzieci do 5 roku gratis !  

POKÓJ ZAGADEK

Odkryj tajemnice dolnego śląska w Folwarku szyfrów. Rozwiąż zagadkę i wydostań się z pokoju tajemnic. Mrożące krew w żyłach zadania, mroczne i ciekawe historie Dolnego Śląska  w 6 niezwykłych pokojach, aż ktoś rozwikła ich sekrety, otwierając drzwi i sięgając po wygraną.

 

TOR GOKARTOWY 

Europejskim rarytasem jest kryty tor „górski" w Hronovie - Motobydlo. Czynny przez cały rok. Długość toru to 870 m, trasa z wyjazdem w kształcie ślimaka, ma 4 poziomy wysokościowe trasy, 13 przechylonych skrętów, zjazd przez tunel i proste szybkościowe. Od 2011 roku po rekonstrukcji. Tor jest wyłożony poduszkami gumowymi i monitorowany kamerami bezpieczeństwa, samochody same są wyposażone w kilka specjalnych zabezpieczeń, nisko położony środek ciężkości pojazdu ciągnącego pozostaje w swojej naturalnej pozycji do jazdy.  

PARK ROZRYWKI 

Dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku jest to forma sprawdzenia swoich sił na rozciągniętych pomiędzy drzewami mostach, siatkach oraz innych przeszkodach zawieszonych na wysokości od 7 do 10 metrów. To doświadczenie dostarczy niesamowitych wrażeń każdemu, kto spróbuje swoich możliwości. Przejście 150 metrowej trasy zakańcza zjazd "prawdziwego komandosa". Giroscop - Tester pilotów to popularne i ciekawe urządzenie o wysokości 3,5 metra. Są to 3 obręcze, które obracają się we wszystkie strony, a w środku znajduje się fotel pilota do którego wchodzi bawiąca się osoba. Obroty we wszystkie kierunki nie powodują kręcenia się w głowie - ciekawe przeżycie, którym delektują się piloci w chmurach. Polecane dla młodzieży i dorosłych. Przetestuj swoją odwagę podniebnych lotów. Euro -bungee, trampoliny, Zorbing- kula dmuchana i gokarty to nie wszystkie atrakcje parku rozrywki. Warto wybrać się całą rodziną.

SKATEPARKI I SKATEPLAZA 

Pobliska, niewielka miejscowość Szczytna zachęca do spędzenia wolnego czasu na ścianka wspinaczkowa z parkiem linowym, super placu zabaw i w skateplaza z torem do nauki jazdy na wózkach inwalidzkich jakiej nie ma nigdzie w Polsce.

GOLF

Uroczą okoliczną przyrodą i 9 dołkami zachwyci Państwa pole golfowe w Szczytnej, które powstało na naturalnym górzystym terenie Kotliny Kłodzkiej. Kompleks golfowy wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu. Pole jest powszechnie dostępne. Czeka tu na Państwa kadra trenerska oferująca najlepsze warunki do gry w golfa i rozpoczęcia swojej własnej "przygody" z tym sportem. Wypożyczalnia sprzętu i piłek na miejscu. Lekcja z instruktorem kosztuje około 60 zł za 45 minut.

KRĘGLE I KORTY TENISOWE 

W każdym miasteczku można znaleźć korty tenisowe. Na kręgle wybrać można się do Kudowy Zdrój - 2 torowe lub 4- torowy bowling do  Kręgielni w Polanicy Zdroju lub Nachodzkiej Laguny.  

ROZRYWKI WODNE 

Zalew w Radkowie jest pięknie usytułowany pośród Gór Stołowych. Cała infrastruktura została odnowiona w 2010 roku dzięki czemu jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku dzięki otaczającej zieleni, miejsc do opalania i piknikowania. Kompleks rekreacyjny składa się z zalewu po którym można pływać w kajakach lub rowerach wodnych oraz basenu kąpielowego o bardzo dobrej czystości wody. 40 min drogi od Granady po Czeskiej stronie znajduje się zapora wodna Rozkosz i jest przeznaczona dla zwolenników sportów wodnych. Zapora jest rajem dla żeglarzy, surfistów i rybaków. Północna część jest przeznaczona do kąpania. W autocampingu można wypożyczyć łodzie, rowery wodne, surfy i dalsze potrzeby sportowe. Gorące letnie dni można sobie umilić na stawach Brodski i Szpinka lub na basenach kąpielowych w Nachodzie i Lewinie Kłodzkim. W odległości 55 km od Granady znajduje się zalew Stara Morawa z piaszczystą plaża, molo i wieża widokową.

 

Wypełnij formularz i wyślij do nas zapytanie o wolne miejsca Zapytaj o dostępność